OLIMPIADA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dodano: 16.09.2010, Odsłon: 2724

PEŁNA TREŚĆ ARTYKUŁU

Już po raz ósmy na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich odbyła się olimpiada osób niepełnosprawnych. W rywalizacji uczestniczyło ponad 250 osób z Bytomia, Radzionkowa, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Będzina, Siemianowic Śląskich, Wojkowic i oczywiście Piekar Śląskich.

Uroczyste otwarcie z udziałem władz miasta wywarło na zgromadzonych ogromne wrażenie. Flaga olimpijska, hymn Piekar Śląskich, zapalenie znicza, żółto niebieskie balony i gołębie odlatujące w niebo – to wszystko sprawiło że niepełnosprawni sportowcy poczuli się jak na prawdziwej olimpiadzie.

Życzenia prezydenta oczywiście się spełniły. Dobrej zabawy nie zabrakło.
Olimpiada to jednak głównie sportowa rywalizacja – nie zabrakło ciekawych konkurencji. Zawodnicy zmagali się z dmuchaniem balonów, strzałem do bramki, rzutem kulą do okręgu, wyścigiem na 30 metrów, strzałem strumieniem wody do tarczy, rzutem do celu, odbijaniem piłki oraz strzelaniem z łuku.
Wszyscy zawodnicy z pełnym zaangażowaniem podchodzili do konkurencji. Jednak nie o zwycięstwo tutaj chodziło gdyż podczas tej olimpiady wszyscy jej uczestnicy są zwycięzcami.

Na piekarskiej olimpiadzie liczy się zaangażowanie i dobra zabawa i tego nie zabrakło.

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE

Urząd Miasta Piekary Śląskie ul. Bytomska 84, 41 940 Piekary Śląskie tel. 048 32 287 20 41, fax. 048 32 287 22 69
email:rzecznikprasowy@piekary.pl Artur Madaliński tel. kom. 0 609 223 084